Wsparcie

Invest in Białystok

Wsparcie

Co możemy zaoferować w ramach pomocy

Białystok jako miejsce przyjazne biznesowi jest także pomocne pracodawcy i pracownikowi. Wiemy, że relokacja oddziałów i ludzi to duży stres. Na szczęście w Białymstoku możesz poczuć się jak w domu.

Nasze zasoby

Coworking

Posiadamy blisko 250 m2 przestrzeni pracy wspólnej

Biura

Mamy do zaoferowania szeroki zakres przestrzeni biurowej w standardzie na każdą kieszeń i w różnym standardzie. Jesteśmy w stanie zorganizować także powierzchnie biurowe, które są w etapie inwestycyjnym lub, których jeszcze oficjalnie nie ma na rynku.

Wsparcie merytoryczne

Jesteśmy holdingiem, w którego skład wchodzą firmy specjalizujące się w pomocy przedsiębiorcy na każdym etapie prowadzonej działalności. Możemy zaoferować zarówno pomoc w zorganizowaniu pozwoleń na pracę, założeniu działalności, jak również pomoc prawną, usługi prowadzenia księgowości oraz mentoring biznesowy – wszystko aby ułatwić prowadzenie biznesu w Polsce.

Mieszkania tymczasowe

Covid zmienił naszą rzeczywistość. Teraz, by możliwa była relokacja pracowników, niejednokrotnie muszą oni odbyć kwarantannę. Oferujemy pomoc w zapewnieniu tymczasowego lokum na czas kwarantanny dla Ciebie i Twoich pracowników.

Białystok a Białoruś

Obecna sytuacja

Po wydarzeniach wyborów 9 sierpnia 2020 roku na Białorusi i pokojowych protestach, które po nich nastąpiły, Białorusini wycofali z banków swoje depozyty walutowe. Aresztowaniami objęto liderów firm informatycznych, które działały z terytorium Białorusi i które ponad 90 % swoich usług świadczyły na terytorium UE i USA.

Proponowane rozwiązanie

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Białymstoku, w bezpośrednim sąsiedztwie Białorusi (350 km od Białegostoku do Mińska, 80 km do Grodnia). Wraz z przeniesieniem miejsca zamieszkania dla przedsiębiorcy, jego rodziny, pracowników.

Inwestuj w Polsce, kraju posiadającym dostęp do wspólnego rynku UE i strefy Schengen. Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla inwestycji zagranicznych w regionie. W kraju o dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze, kraju, który w czasach niestabilności gospodarczej okazał się oazą ratunku.

Polska jest krajem o bardzo zróżnicowanej geografii, urzekający turystów swoją gościnnością, przyjaznością i obecnym dziedzictwem kulturowym, z ekologiczną produkcją wysokiej jakości żywności i niskimi kosztami utrzymania.

Proponujemy inwestycje w mieście o strategicznym położeniu na skrzyżowaniu tras pomiędzy głównymi portami morskimi w Europie.

Dodatkowe udogodnienia dla Białorusi

Bliskość Białorusi

Białystok z Grodnem – naszym naturalnym biznesowym partnerem – dzieli jedynie 81 km. Jednocześnie nasze miasto co roku staje się domem dla kilkuset rodzin z Białorusi. Pracownikom migrującym tu z Białorusi , Białystok daje poczucie bycia „u siebie” – blisko rodziny i rodaków.

Niewielka bariera językowa

W Białymstoku powszechna jest znajomość języka rosyjskiego. Pokolenie 35+ jest w stanie rozmawiać w tym języku płynnie, młodsi dobrze komunikują się w języku angielskim. 

Krótsze procedury

Planując relokację z Białorusi do Białegostoku, możesz liczyć na krótsze procedury ubiegania się o pobyt stały oraz o pozwolenia o pracę.